OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

Moto Jelcz Oława za silna dla Spartan.

Wyzwaniem dla młodych szczypiornistów SKF Sparty był niedzielny mecz w Oławie. Sparta zagrała bez kontuzjowanych Kwiatkowskiego, Pachulicza, Włudarczaka, Teppera, i Myszkowskiego. Trener Marek Arciszewski mówił, że Oława będzie musiał powalczyć o wygraną. Tak wysoką porażkę 44 : 28 skomentował opiekun Spartan.

 

 ,, Wiem że wynik meczu jest bardzo wysoki, różnica bramek dzielących oba zespoły też ogromna. Jeszcze kilka lat temu nazwałbym taki wynik deklasacją. Piłka ręczna  jednak znacznie przyspieszyła  i z przebiegu rywalizacji nie wstydzę się tego meczu, umiejętności zawodników  i organizacji gry. Przypomnę tylko że gramy młodymi zawodnikami, dziś na boisku w większości zawodnicy 96, 97 rocznik. Taki mecz z kilkunastoma doświadczonymi zawodnikami z Oławy to dla nich więcej niż kilka miesięcy trenowania. Z takim przekonaniem weszliśmy w mecz. Bardzo dobre 20 minut naszych podopiecznych. Wyszliśmy 3 : 2 : 1 w obronie, nad tym systemem pracujemy ostatnio, stąd tyle bramek w całym meczu. W 19 minucie meczu przy wyniku 14 : 12, mieliśmy do wykorzystania kilka sytuacji stuprocentowych z kontry i ze skrzydła. Nie kończymy tego, przeciwnicy dorzucają nam w kilka minut 8 bramek. Niestety najsłabsze zawody w tym sezonie rozegrali nasi bramkarze, cała trójka praktycznie nie mogła zderzyć się z piłką. Te dwa elementy jakże ważne przyczyniły się do tak wysokiej porażki, choć z przebiegu spotkania nie zasłużyliśmy na takie ,,baty’’. Była to jednak porządna lekcja piłki ręcznej, świetne zawody rozgrywających; Hubert Narożny, Mateusz Golczyński, Szymon Ratajczak i Michał Eitner. Bardzo dobra postawa Patryka Sztuby i Miłosza Kołodzieja na kole. Mało widoczni skrzydłowi, którzy nie wykorzystali dobrych sytuacji. Klasa zawodników Oławy z Krzysztofem Górniakiem na czele nie pozostawia jednak złudzeń jeśli chodzi o siłę fizyczną i doświadczenie. Przyjmujemy ten wynik z szacunkiem ale  jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodników.’’

Sparta : Wtorek, Kustoń, Rybarczyk, Narożny 5, Kowalczak 2, Matuszak, Golczyński 2, Ratajczak J. 1, Włudarczak Maciej 2, Kołodziej 4, Wosicki 1, Sztuba 2, Eitner 5, Ratajczak Sz. 4.  

 


Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się