OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

SKF KPR Sparta Oborniki przed startem sezonu.

W nadchodzącym sezonie szczypiorniści odmłodzili się jeszcze bardziej niż do tej pory. Skład zespołu uległ zmian i z niecierpliwością oczekujemy jak podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka zaprezentują się w sezonie 2015/2016.

Z zespołu na wypożyczenie do pierwszoligowego MKS Poznań odeszli Hubert Narożny i Artur Klopsteg. Buty na kołki zawiesili najstarsi zawodnicy Maciej Wtorek, Michał Włudarczak i Miłosz Kołodziej oraz kontuzjowany w poprzednim sezonie Błażej Kwiatkowski. Sezonu przygotowawczego ze względów zdrowotnych nie rozpoczął Artur Pachulicz. Przygodę ze sportem zakończył również Filip Matuszak.W sumie z zespołu ubyło ośmiu zawodników stanowiących swoim doświadczeniem i umiejętnościami o pozycji Sparty przez kilka ostatnich sezonów.
Pozytywne wiadomości to takie, że do zespołu wrócił Piotr Myszkowski, będący jeszcze dwa lata temu w kręgu zainteresowań Michaela Bieglera. Miejmy nadzieję
, że szybko wróci do swojej najwyższej dyspozycji. Po kontuzji wrócił również Patryk Sztuba. Do kadry zespołu dołączyli również najbardziej pracowici juniorzy: Jonasz Garstecki, Filip Kwiatkowski, Krystian Kuliński, Maciej Wiśniewski i Dawid Królski.
W grach kontrolnych Sparta prezentowała się poniżej oczekiwań, wynikało to z siły przeciwnika którymi byli MKS Poznań, MKS Kalisz i pretendujący do gry w pierwszej lidze WKS Grunwald Poznań. Jeden mecz z MKS udało się naszej młodzieży wygrać lecz poznaniacy wyszli w rezerwowym zestawieniu. Wiele znaków zapytania przed startem sezonu. Trenerzy zapowiadają walkę w każdym meczu o punkty. Każda lokata wyższa niż w poprzednim sezonie będzie dobrym wynikiem choć aspiracje młodych zawodników są na pewno większe. Czy nie przestraszą się bardziej rutynowanych zespołów pokaże liga. Wszyscy sympatycy liczą na emocje, które są zawsze z tymi zawodnikami i dobrą grę dla naszego miasta.
Skład w sezonie 2015/2016:
Bramkarze:
Sebastian Kustoń, Paweł Rybarczyk, Maciej Wiśniewski
Obrotowi: Dawid Tepper, Jan Surma, Patryk Sztuba, Krystian Kuliński.
Skrzydłowi: Maciej Włudarczak, Mateusz Nowak, Piotr Myszkowski, Piotr Kowalczak, Jonasz Ratajczak, Dawid Królski.
Rozgrywający: Mateusz Golczyński, Jan Okpisz, Szymon Ratajczak, Michał Eitner, Adrian Wosicki, Jonasz Garstecki, Filip Kwiatkowski.

Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się