OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

Blamaż w Obornikach Śląskich.

Wyjazdowe spotkanie zawodników Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka do Obornik Śląskich zakończył się sromotną porażką 36 : 19. Gospodarze chcieli ten mecz wygrać i sami byli zdumieni jak łatwo im to przyszło.

Sparta pojechała bez Pawła Rybarczyka, Jana Okpisza, Jana Surmy  i Macieja Włudarczaka, których zatrzymały obowiązki szkolne. Patryk Sztuba zmaga się z urazem z pierwszego pojedynku a Dawid Tepper pauzował w tym meczu za czerwoną kartkę, którą otrzymał w Świebodzinie. Nie pojechał na mecz również Adrian Wosicki. Mimo tego osłabienia nie spodziewaliśmy się porażki, zwłaszcza w takim rozmiarze. Gospodarze szybko doprowadzili do stanu 4 : 0. Sparta stała w obronie i popełnialiśmy proste błędy techniczne od kroków po podwójne, do strat piłki w podaniu i chwycie.  Pierwsza połowa kończy się przy stanie 18 : 8. Druga zaczęła się jeszcze boleśniej. 6 bramek straty przy zerowym dorobku rzuconych. Mecz był już rozstrzygnięty. Trenerzy Sparty dali pograć najmłodszym zawodnikom i można powiedzieć, że był to jedyny pozytywny aspekt tego spotkania. Pierwsze trafienia w seniorskiej piłce zaliczyli Jonasz Garstecki ( najskuteczniejszy tego dnia zawodnik Sparty ), Krystian Kuliński i Filip Kwiatkowski. Występ zaliczył też Dawid Królski. Nasi juniorzy i juniorzy młodsi ambitnie walczyli o każdą piłkę i tylko dzięki ich postawie na tablicy wyników nie rozświetlał się wyższy wynik. Kończymy mecz porażką 36 : 19. Komentarz po meczu trenera Marka Arciszewskiego: ,, Mimo osłabienia jechaliśmy tu po dwa punkty. Jestem bardzo rozczarowany. Nie wiem co powiedzieć, bo nigdy jeszcze nie brałem udziału w takim zdarzeniu. Postawa zawodników, którzy mieli tutaj grać o korzystny wynik była naganna. Aspiracje same nie wyjdą na parkiet i nie powalczą. Dziękuję bramkarzom i młodym zawodnikom za grę i honorową walkę. ‘’

Sparta: Kustoń, Wiśniewski, Kwiatkowski 1, Kowalczak 1, Nowak 2, Myszkowski 1, Golczyński, Ratajczak J. 1, Ratajczak Sz. 1, Eitner 4, Garstecki J. 5, Kuliński 3, Królski.

Kolejny mecz Sparty już w najbliższą sobotę 17 października o godzinie 18.00 w hali OCS przy ul. Obrzyckiej.  Rywalem oborniczan będzie Euco 9 Legnica.


Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się