LKS OSiR Komprachcice

II Liga - Meżczyzn

Strona główna

Drugą rundę zaczynamy od zwycięstwa ! Sparta Oborniki 25 - 20 Lider Swarzędz

W minioną sobotę nasz zespół pokonał Lidera Swarzędz 25-20 i tym samym wziął rewanż za porażkę w I kolejce II ligi mężczyzn w sezonie 2016/2017, czytaj więcej...

Sparta przed rozpoczęciem drugiej rundy zmagała się z problemami kadrowymi spowodowanymi mniejszymi lub większymi kontuzjami. Na szczęście większość zawodników wyleczyła się i do meczu przystępowaliśmy praktycznie w pełnym składzie. Na parkiecie zabrakło Patryka Sztuby, Dawida Teppera oraz Piotra Kowalczaka, którzy nadal zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Szanse od trenerów dostał natomiast junior Adrian Hoffmann, który pokazał się obornickiej publiczności w końcówce meczu. Do Obornik powrócił również Maciej Batura , który reprezentował barwy naszego klubu w zeszłym sezonie. Ostatnie pół roku natomiast spędził w GKS Żukowo , z którym walczył na pierwszoligowych parkietach.

Mecz lepiej zaczęła nasza drużyna. Dobra postawa w obronie oraz świetna postawa w bramce Artura Gawlika sprawiła, że Sparta mogła wyprowadzać szybkie kontrataki. W 9 minucie meczu prowadziliśmy 4:0. Taką postawę nasz zespół utrzymywał przez całe 30 minut. Na najwyższe prowadzenie wyszliśmy w 27 minucie kiedy to na tablicy wyników było 16:6. Ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 16:8.

Druga połowa spotkania Sparta rozegrała znacznie gorzej od bardzo dobrej pierwszej. Nasza drużyna popełniała zbyt dużą ilość błędów własnych. Bolączką Sparty w drugiej połowie była także skuteczność. Oborniccy zawodnicy marnowali raz za razem swoje sytuacje do zdobycia bramki. Także postawa w obronie naszej drużyny mogła dawać wiele do życzenia. Warto dodać iż w drugiej części gry w bramce zobaczyliśmy Sebastiana Kustonia oraz Bartka Rysa.  Naszą gorszą postawę zaczęli wykorzystywać goście. Lider Swarzędz był cierpliwy i stopniowo zaczął odrabiać straty. Niebezpiecznie zrobiło się w 53 minucie kiedy gości doszli Spartę na trzy bramki. Na szczęście Sparta nie dała sobie odebrać zwycięstwa i ostatecznie pokonała Lidera Swarzędz 25:20.

Kolejny swój mecz Sparta rozegra 28 stycznia w Legnicy.

SKF KPR Sparta Oborniki 25 (16) : (8) 20 UKS Lider Swarzędz

Sparta: Kustoń, Gawlik, Rys, Ratajczak J. 8, Grycman 6, Narożny 5, Ratajczak Sz. 2, Nowak 2,Wosicki 1, Batura 1, Hoffmann, Klemenski, Kuliński, Surma, Okpisz, Kwiatkowski