OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

Drugi mecz i druga porażka... Sparta Oborniki 14-21 Dziewiątka Legnica

W sobotnie popołudnie do Obornik przyjechała EUCO- UKS Dziewiątka Legnica. Wszyscy liczyli na zwycięstwo jednak to co się stało w hali przy ul. Obrzyckiej nie da się wytłumaczyć. Sparta po bardzo słabym meczu przegrała 14-21, a dwa punkty zasłużenie pojechały do Legnicy.

Po zeszłotygodniowej porażce w Swarzędzu, w sobotnim meczu przeciwko Legnicy cel był tylko jeden - wygrać i to w dobrym stylu. Niestety rzeczywistość okazała się dla nas w ten dzień bardzo brutalna. Ani nie było dobrego stylu ani tym bardziej zwycięstwa. 
     Drużyna gości kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku od samego początku spotkania. Sparta natomiast zagrała jeden z najgorszych o ile nie najgorszy mecz w ostatnich paru sezonach. Dużo błędów, rzuty z nie przygotowanych pozycji do tego mało konsekwentnej gry w ataku pozycyjnym i w całym meczy rzuciliśmy tylko 14 bramek ! Może ciężko w to uwierzyć,ale w 20 minucie spotkania Sparta na koncie miała tylko 2 bramki. Mimo, że nasza drużyna bardzo chciała wygrać to spotkanie, to zwyczajniej w świecie nie wychodziło nic. Może właśnie dlatego ,że każdy bardzo chciał przyczyniło się do zbyt indywidualnej gry w ataku. Skutkowało to nieprzemyślanymi rzutami i wieloma stratami. Legnica umiała wykorzystać te błędy i w pełni zasłużenie wygrała to spotkanie. 
     Jedną z przyczyn tak słabego meczu Sparty mogła być presja. Oczekiwania wobec tej drużyny w tym sezonie, zeszłotygodniowa porażka oraz wypełniona hala w pierwszym meczu na własnym terenie mogły spowodować,że nasi młodzi zawodnicy nie wytrzymali mentalnie tego spotkania. 
      Jednak przed nami jeszcze cały sezon i 24 mecze przed nami. Sezon jest długi i na pewno nie można skreślać tej drużyny po dwóch spotkaniach. Teraz przed nami dwa ciężkie wyjazdy do Świebodzina oraz Zielonej Góry. Do hali przy ul. Obrzyckiej wrócimy 22 października kiedy to zmierzymy się z Astra Nowa Sól.

Komentarze po meczu:

Marek Arciszewski: 
"Jestem jak wszyscy rozczarowany porażką. Przez cały mecz nie potrafiliśmy konsekwentnie zagrać w ataku pozycyjnym. Zdobyliśmy 14 bramek a taki bilans nie pozwala zdobywać punktów. Powodów tego stanu będziemy doszukiwać się na kolejnych treningach. Wspólnie zastanowimy się jak zwiększyć jakość gry w ataku. Dla tej publiczności warto grać dużo lepiej i nie pozostaje nic innego jak zrehabilitować się następnymi meczami. Gratuluję gościom zwycięstwa i jeszcze raz dziękuję kibicom za tak liczną obecność."

Adrian Wosicki:
"Ciężko jest cokolwiek powiedzieć po takim meczu, na pewno jest nam strasznie przykro, że przy tak licznej publiczności zagraliśmy tak słaby mecz i byliśmy tak nieskuteczni w ataku. Jestem jednak przekonany, że wszyscy będziemy chcieli udowodnić, że warto nas wspierać i postaramy się to pokazać przy następnej okazji. Przed nami 2 bardzo ciężkie wyjazdy, ale mam nadzieję, że obudzimy się w ataku, powalczymy w obronie i przywieziemy jakieś punkty do Obornik.

SKF KPR Sparta Oborniki 14 (7)-(10) 21 EUCO-UKS Dziewiątka Legnica

Sparta: Gawlik, Kustoń, Rys, Narożny 5, Ratajczak J. 2, Ratajczak Sz. 2, Okpisz 2, Grycman 2, Surma 1, Kowalczak, Klemenski, Nowak, Tepper, Wosicki, Sztuba, Królski
Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się