OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

Historyczny powrót Metalplastu.

W minioną sobotę byliśmy świadkami historycznego wydarzenia sportowego w hali OCS przy ul. Obrzyckiej. Wszystko to za sprawą meczu towarzyskiego, który rozegrany został przez piłkarzy ręcznych obornickiej Sparty z byłymi zawodnikami ekstraligowego Metalplastu.

Zapewne nieco starszym kibicom szczypiorniaka przypomniały się czasy kiedy Metalplast walczył z najlepszymi zespołami w Polsce.  Na spotkanie przybyli zawodnicy i trenerzy z różnych stron Polski, reprezentujący niegdyś barwy Metalplastu, a także zaproszeni goście.  Dopisali również kibice, którzy tego dnia zapełnili trybuny obornickiej hali.

Mecz rozegrany został w przyjaznej atmosferze aczkolwiek żadna ze stron nie chciała schodzić z parkietu jako pokonani, przez długi czas na tablicy wynik oscylował około remisu. Dopiero w końcówce pierwszej połowy starzy Metalplastowcy wypracowali bezpieczną przewagę bramkową, którą sukcesywnie powiększali do końca spotkania. Spotkanie zakończyło się wynikiem 37 do 25 dla byłych gwiazd Metalplastu. Spotkanie na pewno mogło się podobać, liczne akcje indywidualne, rzuty z drugiej linii, szybkie kontrataki i twarda obrona nadawały niepowtarzalnego charakteru temu widowisku. Młodzież ze Sparty miała niepowtarzalną okazję aby skonfrontować swoje umiejętności w warunkach bojowych z przeciwnikiem już nie pierwszej młodości, ale za to pamiętającym dobrze zasady gry w piłkę ręczną. Na ławce trenerskiej nie zabrakło również trenerów byłego Metalplastu, a byli to m.in. Stanisław Igiel, Zbigniew Markuszewski, Wojciech Konitz i Jacek Okpisz. Należy przypomnieć, iż trener Sparty Marek Arciszewski to również zawodnik Metalplastu, jednak tego dnia postanowił wspierać swoich podopiecznych.                                                                                                  Zawodnicy którzy gościli w hali OCS-u: Jarosław Galus, Andrzej Bystram, Dominik Żelazek, Marcin Żelazek(Traveland Olsztyn) , Hubert Możdżeń, Adam Waśko(Warszawianka Warszawa, Traveland Olsztyn), Mieszko Kaczor, Andrzej Gryczka, Adrian Marciniak, Robert Popek, Marcin Kujawa, Mariusz Głów, Dariusz Pytlak, Leszek Mikołajczak, Maciej Wtorek, Krzysztof Maciejewski(Traveland Olsztyn), Rafał Walczak(Grunwald Poznań), Paweł Szymanek (fizjoterapeuta), Patryk Rombel(MMTS Kwidzyn), Tomasz Witaszak.


Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się