OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

Lepsze Oborniki Śląskie.

SKF Sparta Oborniki uległa Obornikom Śląskim 28 : 33 w 3 kolejce II ligi mężczyzn. Po dobrym początku gospodarzy i 10 wyrównanych minutach przestaliśmy grać. Przy dużej przewadze Boru honor Sparty próbował ratować najmłodszy na boisku Adrian Wosicki. Ostatnie minuty w hali OCS należały do niego. Grał niewiele a i tak był najskuteczniejszym graczem Obornik Wielkopolskich.

Oborniki Śląskie to doświadczony zespół. W swych szeregach ma wielu znakomitych piłkarzy ręcznych, którzy w przeszłości grywali na najwyższych szczeblach piłki ręcznej w Polsce. Spartanie mimo że nie przystępowali do tego meczu w roli faworytów chcieli zdobyć dwa punkty. Początek meczu wydawał się potwierdzać ten fakt. Dobrze weszliśmy w rywalizację z Borem. Skuteczny był Mateusz Golczyński, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości. W 6 minucie było 4 : 2 dla wielkopolskiej Sparty. Niestety w 10 minucie oborniczanie przestali grać. Popełniamy proste błędy w obronie, bramkarze nie zatrzymują rzutów rywali. Nie jesteśmy wstanie powstrzymać Artura Szabata, leworęczny rozgrywający rzuca nam w całym meczu 9 bramek, mimo iż jest niemalże cały mecz kryty indywidualnie.

Do przerwy przegrywamy 18 :12. Po wznowieniu Bór robi na boisku wszystko co chce, Spartanie zbytnio nie powstrzymują rywali. Do tego w ataku pozycyjnym gubimy kilka prostych piłek, z których kontrują goście z Dolnego Śląska. Był moment gdy przewaga urosła do 11 trafień. W ostatnim kwadransie gospodarze, głównie za sprawą debiutującego w lidze seniorskiej Adriana Wosickiego zaczęli odrabiać straty. Poprawiliśmy obronę, Maciej Wtorek zaczął odbijać pewne piłki, uskuteczniliśmy kontrę. Wosicki wziął na siebie ciężar zdobywania bramek w ataku pozycyjnym i z rzutów karnych. Sparta zniwelowała straty do 5 bramek. Przegrywamy 28 : 33. To już 3 kolejka bez zwycięstwa w II lidze. Komentarz trenera Marka Arciszewskiego: ,, Ponieśliśmy dziś porażkę, która pokazała wszystkie nasze słabe strony. Bór realizował swoje cele do 46 minuty bez większego oporu ze strony naszych obrońców i bramkarzy. W ataku pozycyjnym nie potrafiliśmy minąć rywala ani rzucić z II linii. Nie było zawodnika, który wziąłby ciężar gry na siebie. Dobry debiut Adriana Wosickiego, który bez kompleksów walczył z rywalem dużo bardziej doświadczonym. Tego zabrakło w pozostałym czasie gry. Dziś przegraliśmy mecz w naszych głowach, wielu z nas miało chyba zupełnie inne cele. Stać nas na wygrywanie z każdym w tej lidze ale musimy to robić wszyscy, widzieć jeden cel wszystkimi oczami i realizować go wszystkimi rękoma. Duch zespołu tego wymaga.”

Sparta: Wtorek, Rybarczyk, Kustoń, Narożny 3, Wosicki 6, Ratajczak J. 5, Kwiatkowski 5, Włudarczak Michał 1, Włudarczak Maciej 4, Ratajczak Sz. 2, Golczyński 2, Sztuba, Eitner, Kołodziej, Pachulicz, Tepper.


Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się