LKS OSiR Komprachcice

II Liga - Meżczyzn

Strona główna

Porażka na własne życzenie...

Po zaciętym i bardzo emocjonującym spotkaniu przegrywamy z TS ZEW Świebodzin 24 - 26, czytaj więcej...

Sparta przystąpiła do meczu osłabiona, ze względu na kontuzję nie zobaczyliśmy na parkiecie Jonasza Ratajczaka oraz Huberta Narożnego. W meczu nie wystąpił również Patryk Sztuba, który nabawił się urazu kolana tuż przed startem rundy rewanżowej i cały czas walczy o jak najszybszy powrót na boisko. Do składu natomiast wrócił Dawid Tepper, który mimo porażki rozegrał bardzo dobre spotkanie i udowodnił ,że jest mocnym punktem tej drużyny zarówno w ataku jak i w obronie.

Mecz od początku był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie znaczącej przewagi. Sparta w 17 minucie wyszła na prowadzenie 7-4 i była to największa przewaga gospodarzy w I połowie spotkania. Goście jednak szybko odrobili straty i od stanu 7-7 oby dwie drużyny grały bramka za bramkę. Ostatnie zdanie należało jednak do Sparty i po rozegranej zespołowo akcji bramkę tuż przed syreną oznaczającą koniec I połowy rzucił Dawid Tepper. Do szatni schodziliśmy więc z przewagą jednej bramki (12-11).

Po zmianie stron nasza drużyna sprawiała wrażenie mniej skoncentrowanej. Nasi zawodnicy popełniali zbyt dużą ilość niewymuszonych błędów. Gra Sparty nie układała się od samego początku drugiej połowy, kiedy to drużyna gości wyłączyła z rozgrywania akcji Jana Okpisza. Od tego momentu gospodarzą ciężko przychodziło zdobywanie kolejnych bramek. Goście kontrolowali przebieg całej drugiej połowy, nie dając Sparcie doprowadzić do remisu. Wynik cały czas oscylował wokół przewagi dwóch, trzech bramek przewagi ZEWu. Nasi zawodnicy walczyli do samego końca jednak w 58 minucie przy wyniku 22-23 dwuminutową karę otrzymał Jan Okpisz i mimo próby odrobienia strat nasz zespół poległ 24-26.

Sparta po siedmiu meczach bez porażki w końcu została pokonana. Nie był to jednak zły mecz w wykonaniu naszych zawodników. O końcowym wyniku zdecydowały błędy a tych w drugiej połowie Sparta zrobiła o wiele za dużo. Następny mecz już 18 lutego w Obornikach, w hali OCS zmierzymy się z liderem tabeli oraz jedynym niepokonanym jak dotąd zespołem KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

SKF KPR Sparta Oborniki 24(12) - (11)26 TS ZEW Świebodzin

Sparta: Gawlik, Kustoń, Rys, Tepper 6, Grycman 5, Okpisz 4, Królski 3, Ratajczak Sz. 2, Batura 2, Nowak 2, Wosicki, Kwiatkowski, Klemenski, Kuliński, Hoffmann, Kowalczak,