OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

Szczypiorniści sprawili niespodziankę.

W sobotni wieczór przy Obrzyckiej gościliśmy vice lidera rozgrywek II ligi Stal Zawadzkie. Zespół z Opolszczyzny był zdecydowanym faworytem tej potyczki. Gospodarze potraktowali ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością priorytetowo. Wygrywając ze Stalą 30 : 28 szczypiorniści podziękowali kibicom i godnie pożegnali się przy Obrzyckiej z sezonem 2014/2015.

Mecz rozpoczął się od straty dwóch bramek, szybko jednak odrabiamy straty najpierw po trafieniu Huberta Narożnego, później Miłosza Kołodzieja. Zawadzkie odzyskują przewagę po serii prostych błędów naszych zawodników. W bramce z piłką nie mógł sobie poradzić powracający po kontuzji Paweł Rybarczyk, którego po kwadransie gry zmienia Sebastian Kustoń. Przegrywamy już 11 : 7. Gra podopiecznych Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka zaczyna się układać w ostatnim fragmencie pierwszej odsłony. Doganiamy Stal i do przerwy schodzimy przy remisie po 15. Zmiana stron zapowiada więc wyrównany mecz. 

Po przerwie wymiana bramek z obu stron, żaden zespół nie potrafi wypracować przewagi większej niż dwa trafienia. Spartan porywa Jan Okpisz, który rozgrywa najlepszą partię w tym sezonie. Cały zespół walczy w obronie a wspomaga ich Sebastian Kustoń. Ważne bramki zdobywa w tej części gry Mateusz Golczyński. Sparta niesiona dopingiem ożywionej publiczności zaznacza z upływem czasu swoją przewagę. Mecz kończy rzut Artura Klopstega, który ustala wynik meczu na 30 : 28. Oborniczanie tańczą w radości, dziękując kibicom za cały sezon wsparcia.  Trener Marek Arciszewski: ,,Stworzyliśmy ze Stalą dziś dobre sportowe wydarzenie. Graliśmy twardo w obronie, często bezpardonowo ale wszystko z szacunkiem dla przeciwnika, który jest nietuzinkowym zespołem. Chłopacy wzorowo podeszli do ostatniego meczu przed własną publicznością. Czas pokaże, że niektórzy z nas po raz ostatni prezentowali się w barwach SKF Sparta Oborniki i taki obraz pozostawią po sobie w sercach kibiców. Wygrana zasłużona, poparta dobrą kontrą, przemyślanym atakiem pozycyjnym i wreszcie twardą obroną, której pomagał Sebastian Kustoń. Świetne zawody rozegrali najstarsi zawodnicy; Miłosz Kołodziej, Michał i Maciej Włudarczakowie. Do tego na swój poziom wszedł wreszcie Jan Okpisz, którego wspierała cała reszta młodych zawodników. Połączenie rutyny z młodością ale przede wszystkim dyscyplina boiskowa i szeroka ławka, z której każdy wniósł cegiełkę do zwycięstwa. Dziękuję zawodnikom oraz wspaniałej i wiernej obornickiej publiczności, która wspierała  nas w tym sezonie także w tych gorszych chwilach. Dziś wraz z nimi mogliśmy się cieszyć zwycięstwem bo wszyscy na to w Obornikach zasługują’’.

Sparta: Rybarczyk, Kustoń, Narożny 1, Kowalczak, Włudarczak Michał 3, Golczyński 5, Ratajczak J. 1, Włudarczak Maciej 2, Kołodziej 1, Okpisz 7, Tepper 1, Nowak, Eitner 1, Klopsteg 5, Ratajczak Sz. 3.


Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się