OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

Udany koniec roku !

W ostatnim meczu rozegranym w tym roku Sparta pokonała MKS Zagłębie II Lubin 23-20 i zakończyła rok 2016 ważnym zwycięstwem, czytaj więcej..

     W ostatnim swoim starcie w 2016 roku Sparta miała tylko jeden cel, zdobyć dwa punkty w starciu z Zagłębiem. Nasza drużyna cel osiągnęła pokonując Zagłębie II Lubin 23-20. Do przerwy jednak to goście z dolnego śląska prowadzili 10-13 i o zwycięstwo oborniccy zawodnicy musieli mocno się postarać.

     Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny grały przez 20 minut pierwszej połowy bramka za bramkę, wtedy to lepszy okres gry zaliczyła drużyna MKSu natomiast Spartę dopadł mały kryzys. Słabsza postawa w obronie oraz zbyt duża ilość oddawanych rzutów z nieprzygotowanych pozycji sprawiła ,że do szatni schodziliśmy z bagażem 3 bramek a na tablicy wyników widniał wynik 10-13 dla Lubina. Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej. Pierwsze minuty gry to bardzo wyrównana gra. Na każdą zdobytą bramkę druga drużyna odpowiadała tym samym. Sparta w pewnym momencie drugiej połowy zmieniła swój system obrony z 6:0 na obronę z wysuniętym jednym obrońcą co wprowadziło trochę zamieszania w konstruowaniu akcji gości i pozwoliło odrobić naszej drużynie straty. W 45 minucie mieliśmy remis po 17. Zagłębie próbowało zaskoczyć oborniczan ściągając bramkarza i wstawiając do ataku siódmego zawodnika. Jednakże defensywa Sparty funkcjonowała co raz lepiej a w naszej bramce stał Artur Gawlik, który nie dość że bardzo dobrze bronił w tej fazie meczu to zapisał na swoim koncie dwa trafienia rzucając od bramki do bramki. Od 55 minuty przy wyniku 20-20 do bramki rzucali już tylko zawodnicy gospodarzy. Kiedy Jan Surma rzucił na minute przed końcem spotkania na 22-20 a Zagłębie nie zakończyło swojej następnej akcji bramką, było wiadomo że punkty zostaną w Obornikach. Mecz zakończyła efektowna wrzutka Jana Okpisza do Jonasza Ratajczaka, który w ostatniej sekundzie ustalił wynik spotkania na 23-20.

     O punkty w tym spotkaniu nie było łatwo. Sparta popełniała zbyt dużą ilość błędów oraz grzeszyła skutecznością szczególnie w drugiej połowie. Cieszą natomiast kolejne dwa bardzo ważne punkty. Był to piąty mecz z rzędu bez porażki naszej drużyny.

SKF KPR Sparta Oborniki 23 (10) -(13) 20 MKS Zagłębie II Lubin

Sparta: Gawlik 2, Kustoń, Rys, Narożny 5, Okpisz 5, Grycman 4, Ratajczak J. 3, Surma 3, Wosicki 1, Ratajczak Sz., Klemenski, Kwiatkowski, Królski, Nowak, Kowalczak, Tepper

Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się