OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

W sobotę derby z Grunwaldem Poznań!

Już w najbliższą sobotę 21 lutego szczypiorniści SKF Sparta zmierzą się na wyjeździe z WKS Grunwald Poznań. Początek spotkania o godzinie 14.00 w hali przy ul. Newtona. Krótki czas dojazdu zachodnią obwodnicą Poznania być może skłoni obornickich kibiców piłki ręcznej do wsparcia podopiecznych Marka Arciszewskiego Tomasza Witaszaka.

Przypomnijmy że Grunwald Poznań to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. 

Największym sukcesem w historii było zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 1970/71. W następnym roku obok tytułu wicemistrzowskiego WKS "Grunwald" zdobył po raz pierwszy Puchar Polski. Sukces ten powtórzył jeszcze dwukrotnie w latach 1979 i 1980.

Oprócz sukcesów na terenie kraju nasi zawodnicy reprezentowali Polskę na arenach międzynarodowych. Na olimpiadzie w Monachium w 1972r. wystąpili Zbigniew Dybol i Henryk Rozmiarek. Ten ostatni na następnej olimpiadzie w Montrealu razem z drużyną zdobył brązowy medal olimpijski. Zbigniew Dybol i Henryk Rozmiarek byli również brązowymi medalistami Mistrzostw Świata w 1974r. w Niemczech.

W czerwcu 1990r. w związku z rozwiązaniem drużyny Posnanii nastąpiło przekazanie całego zespołu do WKS "Grunwald". Ku zaskoczeniu opinii sportowej całego kraju drużyna "Grunwaldu" w sezonie rozgrywkowym 1990/91 wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

W olbrzymich sukcesach wojskowych brali czynny udział szczypiorniści rodem ze Sparty. W szeregach WKSu grali m. in. Zdzisław Ratajczak, Piotr Konitz, Dariusz  Pytlak i dzisiejszy szkoleniowiec Oborniczan Tomasz Witaszak. 

Liczymy więc na widowisko godne historii zawodników obu klubów i serdecznie zapraszamy do hali przy ul. Newtona.


Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się