OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

Wygrana z beniaminkiem.

Sparta wygrała z Polonią Środa Wielkopolska 25 : 30 w meczu 6 kolejki II ligi mężczyzn. Beniaminek postawił się naszym szczypiornistom i do końca walczył o punkty. W niedzielny wieczór odbył się mecz o przysłowiowe cztery punkty. Spotkały się bowiem zespoły walczące w tym sezonie przede wszystkim o utrzymanie w lidze. Faworytem tego spotkania byli podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka.

Mecz zaczął się lepiej dla gospodarzy, którzy szybko zdobyli dwie bramki. Spartanie jednak szybko odpowiadają i zaczynają kontrolować sytuację na placu gry. Bronimy gubione piłki średzkich szczypiornistów i przeprowadzamy szybkie kontry. W 20 minucie prowadzimy 12 : 6 i gdy wydawało się że mecz już jest rozstrzygnięty oborniczanie popełnili kilka prostych strat i nie wykorzystali stuprocentowych sytuacji rzutowych.  Polonia wraca do gry i pierwsza połowa kończy się 10 : 14. Po przerwie znów lepiej zaczęli gospodarze i 34 minucie doprowadzają do stanu 13 : 14. Wtedy ponownie przemówił duet Piotr Myszkowski – Jonasz Ratajczak zdobywcy 20 bramek dla naszej drużyny. Wypracowanej przewagi , która w 52 minucie wyniosła już 7 bramek nie oddajemy do końca pewnie zmierzając do wygranej. Wynik końcowy 25 : 30 i dwa punkty dopisane Sparcie to dobra zaliczka przed kolejnym meczem. Ten również będzie kluczowy bo gramy z sąsiadem w tabeli Liderem Swarzędz, 7 listopada przy Obrzyckiej. Komentarz Marka Arciszewskiego: ,, W meczu trochę na siebie pokrzyczeliśmy, padały krytyczne słowa ale wszystko kasuje zwycięstwo i dwa punkty. Fragmenty bardzo dobre, za dużo jednak daliśmy pograć Polonii. Poczuli, że mogą tutaj wygrać i popełniliśmy kilka błędów. Bezbłędnie dziś Jonasz Ratajczak i Piotr Myszkowski, którzy nadawali ton rywalizacji. To ich postawa była w tym meczu kluczowa i życzyłbym im takiej formy w każdym kolejnym spotkaniu. ‘’

Sparta: Kustoń, Wiśniewski, Kowalczak, Nowak 2, Myszkowski 9, Golczyński 2,Ratajczak J. 11, Włudarczak 1, Wosicki 1, Garstecki, Sztuba, Kuliński 1, Ratajczak Sz. 3.


Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się