OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

Z nieba do piekła... przegrywamy z ŚKPR Świdnica 24-25

Po bardzo emocjonującym spotkaniu , przegrywamy z wiceliderem rozgrywek 24-25, czytaj więcej....

Po zeszłotygodniowej porażce z MKS Tęczą Kościan nasza drużyna była bardzo zmotywowana na mecz ze spadkowiczem z I ligi ŚKPR Świdnicą.  Różnice w obrazie gry w porównaniu z poprzednim meczem w Kościanie widać było od pierwszych minut. Bardzo dobrze sprawowała się nasza obrona, natomiast trudno było nam rzucić bramki z kontrataków ponieważ goście sprawnie wracali do obrony. Nie przeszkodziło nam to jednak w stopniowym powiększaniu przewagi. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 14-10 . 

Początek drugiej połowy nie wskazywał na to co wydarzy się w samej końcówce meczu. Sparta cały czas utrzymywała poziom z I połowy, grała dobrze w obronie i w pewnym momencie wyszła nawet na 6 bramkowe prowadzenie, ale to co wydarzyło się w ostatnich 10 minutach meczu można śmiało określić mianem katastrofy. Gdy w 51 minucie prowadziliśmy 23-18 wydawać się mogło ,że nasz zespól ma mecz pod kontrolą niestety tak się nie stało. Zespół ŚKPRu zmienił system obrony na 4-2 co strasznie utrudniało rozgrywanie piłek naszym rozgrywającym. Do tego nasi zawodnicy podejmowali złe decyzje i wydaję się ,że zbyt szybko decydowali się na oddawanie rzutów. Świdnica wyprowadziła z 2-3 kontry i nagle zrobiło się 23-22. Gdyby tego było mało w 58 minucie meczu 2 minutową karę dostali najpierw Dawid Tepper i chwile później Bartek Grycman. Goście wykorzystali przewagę i na ok.10 sekund przed końcem rzucili bramkę na wagę zwycięstwa. Jeszcze z połowy boiska w rzucie ostatniej szansy spróbował się Szymon Ratajczak ,ale niestety piłkę obronił bramkarz gospodarzy. Ostatecznie goście wygrali 24-25. 

Sparta przez 50 minut rozgrywała naprawdę dobre zawody. W końcówce zabrakło nam jednak zimnej głowy i trochę większego doświadczenia kiedy to przeciwnik wyszedł w obronie 4-2. Jest to jednak cenna lekcja, która na pewno zaprocentuje w przyszłych meczach. W sobotę jedziemy do Dzierżoniowa na kolejny pojedynek o bardzo cenne dwa punkty. 

SKF KPR SPARTA Oborniki 24 (14)-(10) 25 ŚKPR Świdnica fot: Ewa Niezgodzka 


Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się