OBORNICKA PIŁKA RĘCZNA - TRADYCJA - DUMA - PRESTIŻ

I Liga Kobiet

KONIEC SEZONU 2016/2017

VS

26:25

13 MAJ 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

MMKA Jutrzenka Płock


II Liga - Mężczyźni

29 KWIETNIA|14:30

SKS Orlik Brzeg

VS

SKF KPR Sparta Oborniki

21-20

22 Kwietnia 2017

SKF KPR Sparta Oborniki

VS

LKS OSiR KomprachciceII Liga - Meżczyzn

Strona główna

Zwycięstwo na zakończenie sezonu.

W ostatnim meczu sezonu szczypiorniści Sparty pokonali rezerwy Zagłębia Lubin 29 : 22. Mecz do 40 minuty był wyrównany ale ostatni fragment należał do podopiecznych Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka. Zwycięstwo plasuje obornicki zespół na 8 miejscu w tabeli II ligi.

Goście rozpoczęli od trafienia w pierwszej akcji meczu. Spartanie jednak szybko odpowiadają aż 5 bramkami. Kiedy w 6 minucie było 5 : 1 wydawało się że będzie to mecz bez historii. Obornicka maszyna jednak zacięła się i po kilku stratach i nieuważnej grze w obronie goście doprowadzają do remisu w 16 minucie a chwilę później wychodzą na jedno bramkowe prowadzenie. W drugim kwadransie prym wiodą Maciej Batura i Damian Wojtas. Razem  rzucają 6 bramek ale zbyt duża ilość błędów w obronie powoduje, że schodziliśmy do szatni przegrywając 13 : 14. Po zmianie stron nastąpiła zmiana w bramce gospodarzy. Dobrze grającego w przeciągu całego sezonu Sebastiana Kustonia zamienił debiutujący przed obornicką publicznością Bartosz Rys. Przez 7 minut drugiej odsłony rywal wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Od 38 minuty na boisku panował tylko jeden zespół. Sparta zaczęła grać wreszcie  w obronie. Tam z dużą determinacją walczyli Wosicki z Eitnerem, którzy napędzali resztę zespołu. Do tego w bramce rozpędzał się Rys, który momentami był zaporą nie do przejścia. Z tego szybkie kontry Jonasza Ratajczaka i Macieja Włudarczaka. Skrzydłowi w drugiej części zdobyli 10 bramek i to głównie ich skuteczność powoduje wyjście na siedmio bramkowe prowadzenie. Jest 53 minuta i 27 : 20 dla Sparty. Nic nie jest wstanie zabrać zwycięstwa gospodarzom. Zawody kończą się wynikiem 29 : 22.

Sparta: Kustoń, Rys, Wojtas 4, Kuliński, Kwiatkowski, Surma, Ratajczak J. 6, Włudarczak 6, Okpisz 5, Wosicki, Tepper, Garstecki, Sztuba, Eitner 1, Batura 5, Ratajczak Sz. 2.


Nasi sponsorzy

Galeria

Zaloguj się